Оформляємо дитину в дошкільний заклад

  Для зарахування дитини у дошкільний заклад батькам або особам, які їх замінюють,  необхідно пред’явити:

- заяву;
- свідоцтво про народження дитини;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.

ПРАВИЛА УТРИМАННЯ, НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ЗДО  «СТРУМОЧОК»

    Дані правила розроблені відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних комунальних та інтернатних навчальних закладах (наказ МОН України від 21.11.2002р. №667), статуту ЗДО, інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність закладівдошкільної освіти, рішень місцевих органів влади.
    Правила є обов'язковими до виконання батьками дітей та особами, що їх замінюють і працівниками закладу дошкільної освіти.
Батьки дітей або особи, які їх замінюють та працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за порушення даних Правил згідно з чинним законодавством.

I. Батьки дітей або особи, що їх замінюють, повинні знати, що:

1.1. Прийом дітей до закладу здійснюється завідувачем протягом календарного року.
1.2. Не зараховуються до закладу зазначеного типу діти, які мають виражені порушення слуху, зору, розумово відсталі, з психопатоподібною поведінкою, хворі на епілепсію, шизофренію; з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, які самостійно не пересуваються і потребують особливого догляду.
1.3. Для зарахування дитини у заклад батькам або особам, які їх замінюють, необхідно пред’явити:
- заяву;
- свідоцтво про народження дитини;
- медичну довідку про стан здоров’я дитини;
- довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
1.4. За дитиною зберігається місце в дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період ( 75 днів ).
1.5. Відрахування дітей з закладу завідувач може здійснювати в таких випадках:
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі даного типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, що їх замінюють плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.
1.6. Не менше як за 10 календарних днів завідувач дошкільним закладом зобов’язаний повідомити батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини.
1.7. Дошкільний заклад працює 5 днів в тиждень з 8.00до 18.30 години. Вихідними днями є субота, неділя і загальнодержавні святкові дні.
1.8. Батьки зобов’язані знати, що своєчасний прихід і забирання дитини - необхідна умова правильної реалізації виховно-освітнього процесу. Про неможливість приходу дитини в дошкільний заклад по хворобі або іншій поважній причині необхідно обов'язково повідомити в дошкільний заклад. Дитина, не відвідуючи заклад більше трьох днів, повинна мати довідку від лікаря; при поверненні після більш тривалої відсутності надається довідка про стан здоров'я дитини і контакти за останній 21 день; після відсутності в літній період - довідка про контакти, обстеженні на гельмінти. Необхідно наперед повідомляти про день приходу дитини в дошкільний заклад після тривалої відсутності.
1.9. Вимоги до зовнішнього вигляду і одягу дітей :
- охайний вигляд, застебнутий на всі ґудзики одяг і взуття;
- умите обличчя;
- чисті ніс, руки, підстрижені нігті;
- підстрижене (у хлопчиків) і ретельне розчесане (у дівчаток) волосся;
- відсутність нальоту на зубах;
- чиста нижня білизна;
- охайні статеві органи і чистий анус;
- наявність достатньої кількості носових хусток.
Перш ніж вести дитину в дошкільний заклад, перевірте, чи відповідає її костюм порі року і температурі повітря. Прослідіть, щоб одяг дитини не був дуже великим і не сковував її рухів. В правильно підібраному одязі дитина вільно рухається і менше стомлюється. Зав'язки і застібки повинні бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити. Взуття повинне бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і взуватися. Носова хустка необхідна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для його зберігання.
Щоб уникнути випадків травматизму, батькам необхідно перевірити вміст кишень в одязі дитини на наявність небезпечних предметів.
1.10. Категорично забороняється приносити в дошкільний заклад гострі, ріжучі, скляні предмети (ножиці, ножі, шпильки, цвяхи, дзеркала, скляні флакони), а також дрібні предмети (намистини, ґудзики і т.п.), таблетки.
1.11. Забороняється одягати дитині будь-які прикраси (в тому числі і дорогоцінні), так як це може зашкодити стану здоров’я Вашої дитини.
1.12. Дошкільний навчальний заклад несе відповідальність за збереження речей дитини (предмети одягу, взуття).
1.13. Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня.

II. Заклад дошкільної освіти зобов'язується:
2.1. Створювати безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечувати їх дотримання.
2.2. Сприяти збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей.
2.3. Забезпечувати відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти.
2.4. Формувати у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.
2.5. Формувати у дітей бережне ставлення до особистих речей.
2.6. Бути осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку.                                   2.7. Дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків або осіб, які їх замінюють.
2.8. Забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства.
2.9. За бажанням батьків надавати додаткові освітні послуги, які не визначені державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та дошкільним навчальним закладом в межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ України.

III. Заклад дошкільної освіти забезпечує:

- охорону життя, зміцнення фізичного і психічного здоров’я дитини;
- її інтелектуальний, фізичний і особистісний розвиток;
- розвиток творчих здібностей та інтересів;
-здійснення індивідуального підходу до дитини, враховуючи особливості її розвитку;
-захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, що шкодять її здоров'ю, а також від усіх форм фізичного та психічного насилля;
- проведення обов’язкових медичних оглядів дітей, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями,
- проведення планових профілактичних щеплень лише після ретельного медичного огляду дітей та за згодою батьків або осіб, які їх замінюють;
- надання невідкладної медичної допомоги на госпітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють;
- організацію 3-х разового харчування відповідно встановлених натуральних норм та у межах відповідних бюджетних призначень.

IV. Батьки дітей або особи, які їх замінюють, мають право:

4.1. Вибирати дошкільний навчальний заклад та форму здобуття дитиною дошкільної освіти.
4.2. Обирати й бути обраними до органів громадського самоврядування дошкільного навчального закладу.
4.3. Звертатися до відповідних органів управління освіти з питань розвитку, виховання i навчання своїх дітей.                                                           4.4.Захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді.
4.5. Брати участь в поліпшенні покращенні організації навчально-виховного процесу.
4.6. Заслуховувати звіти завідуючої дошкільним закладом і педагогів про роботу з дітьми в групі.
4.7. Вносити добровільні благодійні внески по мірі потреб дошкільного навчального закладу та можливостей батьків на покращення харчування, навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу згідно чинного законодавства.
4.8. Відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг.

V. Батьки дітей або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

5.1.Постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей.
5.2.Виховувати у дітей любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливого ставлення до довкілля.
5.3.Забезпечувати умови для здобуття дітьми дошкільної освіти за будь-якої форми.
5.4.Поважати гідність дитини.
5.5.Приводити дитину в дошкільний навчальний заклад вчасно, чистою, охайною.
5.6.Суворо дотримуватися режиму перебування дитини в ЗДО.
5.7.Формувати у дітей культурно-гігієнічні навички, культуру поведінки, відповідальність за стан своїх речей, а у старшому віці відповідальність за збереження своїх речей.

 




В садочку з 16 квітня стартував тиждень безпеки та охорони праці, проводяться тематичні бесіди з особистої безпеки дитини та дидактичні ігри з правил дорожнього руху. По даній темі проведено батьківські збори 19. 04. 2019 р. 







Шановні батьки!

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним. Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:

·         Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приходьте вчасно!

·         Проводжайте дитину до групи та передавайте особисто в руки педагогам.

·         Ідучи, додому обов'язково повідомте про це вихователя.

·         Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

·         При вході, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Крім того ми просимо Вас:

- Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафу. Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратною та по сезону одягненою.

- Прослідкуйте, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті.

- Дайте дитині із собою носовичок.

- У шафі дитини повинний бути завжди запасний одяг для групи. Восени та навесні просимо приносити запасний верхній одяг і взуття для прогулянок.

- Щоб запобігти втраті або обміну речей позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

- Прослідкуйте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів.

- Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.

 

О 9.40 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас:

Якщо ви прийшли, коли заняття розпочалося, допоможіть дитині роздягтися і нехай ваш малюук тихо приєднається до дітей.

1. Якщо ви хочете бути присутніми на занятті, попередьте про це адміністрацію ЗДО та ознайомтеся з правилами відвідування занять.
2. Не відволікайте педагога під час занять, всі проблеми ви зможете обговорити у зручний час - вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.30; а також на індивідуальних консультаціях у спеціально призначений час.
3. Для занять фізкультурою та музичних занять дитині знадобляться футболка, шорти, шкарпетки, чешки в окремому мішку.

4. Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися.
5. У нашому дитячому садку обов'язковими є всі батьківські збори ( 3 рази на рік) та індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.

 


Шановні батьки!

·         При виникненні у дитини симптомів отруєння (блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертатися на прийом до дільничного педіатра, в дитячий садок дитина не приймається.

·         Якщо ваша дитина занедужала, просимо до 9.00 повідомити старшу медсестру  ЗДО Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки. Якщо дитина не відвідувала заклад більше двох тижнів необхідно додати шкребок на ентеробіоз.


А також:

·         Якщо ви не змогли вирішити будь - яке питання з педагогами, ви можете звернутися до  завідувача, старшої медсестри.

·         Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.

·         Протягом року буде багато свят, розваг, виставок, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, тож візьміть в них активну участь.

Дякуємо Вам за те, що розумієте нас!